השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  חוק חדלות פירעון החדש

  חוק חדלות פירעון החדש נועד להחליף את פקודת פשיטת הרגל הישנה. שמו המשפטי הרשמי הינו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. חלקו השני, כשמו כן הוא, כולל גם ניסיון לתמוך בנפגעים על ידי הדרכה. הוא מאגד בתוכו שינויים המתייחסים לפירוק תאגידים וחברות, כמו גם ליחידים. קרי: פשיטות רגל של כל אחד מהישויות הללו והדרך המשפטית לטפל בהן. כדאי לקבל ייעוץ לגבי החוק וההתנהלות במסגרתו מעו"ד אנה גורוביץ' המתמחה בנושא.

  חוק חדלות פירעון החדש – סעיפיו החשובים

  בניגוד לחוק הקודם שונו בו מונחים מהותיים המעידים על שינוי הרטוריקה לטובת הציבור. בחוק הקודם הוגדרו האנשים כחייבים ועתה כיחידים. בנוסף, המונח "צו כינוס נכסים" בוטל ובמקומו נקבע המונח "צו שיקום כלכלי". המשמעות היא גורפת בגלל שהמדינה אינה רואה כעת את החייבים כעבריינים אלא אנשים שנקלעו לסיטואציות קשות שיש לסייע להם לצאת מהם באמצעות חקיקה. אחת הדרכים לשיקום היא על ידי קבלת הדרכות פיננסיות המהוות חלק מתהליך קבלת צו הפטר וביטול חובותיהם. סעיף חשוב אחר נוגע להסדרת החובות. בעוד שבעבר היו נושים בקדימות ראשונה כמו עובדים שלא קבלו שכר או רשויות מקומיות שלא קבלו דמי המיסים, הרי, שעתה נקבע שהם יוותרו על חלק מהמגיע עליהם לטובת נושים רגילים. הסידור הזה נועד להיטיב עם נושים רגילים אשר בעבר לא זכו לראות כספים בגלל היותם אחרונים בתור. בנוסף, הוכנסו לתוך החוק פסיקות של בתי דין מהעבר שהפכו לתקדימים משפטיים.

  נדגיש כי הדיונים בתיקים יכולים להיעשות גם בבתי משפט לשלום בניגוד לעבר (נידונו רק בבתי משפט מחוזיים). החלוקה תהיה, בין היתר, על פי היקף החובות. כלומר: מעל 150,000 ש"ח או מתחתם. המוסד הממונה על יישום הפסיקות הינו הכונס הרשמי. נקבעו לו סמכויות רבות לניהול כל התהליך. שינוי נוסף לגבי החוק הקודם הוא לרעת החייבים, כי עתה ניתן למכור את דירת החייב בכפוף להתניות שונות. בעבר היה ניתן למכור את הדירה בסטאטוס של דירה תפוסה והחייב יכול היה לגור בה בדמי דיירות מוגנת, ואף לרכוש אותה חזרה בעתיד. 

  חדלות פירעון החוק החדש

  משרד עורכי דין חדלות פירעון בבעלותה ובניהולה של  עו"ד אנה גורוביץ' יכול לסייע לכל לקוח לגבי התנהלות בסיטואציה של חדלון פירעון כולל ביצוע פשיטת רגל. התמצאות בחוק יכולה להקל על התהליך ובקבלת החלטות מושכלת. יש שיקולים לכאן ולכאן וייעוץ וליווי מקצועי יכול לסייע לצלוח כל תהליך כזה בצורה מיטבית. מומלץ לשכור שירותיה הנאמנים. 

  חדלות פירעון בהוצאה לפועל 

  חדלון פירעון בהוצאה לפועל הינו מצב כלכלי שבו החייב לא יכול לשלם חובותיו באותה העת. הדבר נובע מכך שסכום החובות שלו גדול מאשר שווי כל נכסיו. בנסיבות אלו הוא יכול לבקש צו המכונה צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון. לחילופין, גם הנושה יכול לבקש צו דומה כאשר מסתבר לו שהחייב אינו מעביר לו את הכספים כפי שנקבעו בבית המשפט. עו"ד אנה גורוביץ' העוסקת בעניין יכולה לסייע בהגשת הצווים ובליווי הלקוחות בתהליך המורכב והרגיש הנ"ל.

  חדלות פירעון בהוצאה לפועל – מדוע לפתוח בהליך?

  חדלות פירעון היא מצב כמעט בלתי אפשרי עבור שני הצדדים. החייבים רוצים לסגור את החוב ואינם יכולים, מה עוד שהחובות עלולים לשאת ריביות. פתרון הבעיה הכרחי כדי שיוכלו לצאת לדרך חדשה. החוק מתחשב במצבים אלו ומאפשר זאת בנסיבות שונות ומורכבות. עבור הנושים זאת הזדמנות ואפשרות להציל משהו מהחובות שחייבים להם. אי נקיטת הפעולות ההכרחיות הללו עלול להוביל למצב בו הם יאבדו כל סיכוי לקבל משהו מכספם. במקרים רבים, ברור לשני הצדדים כי לא ניתן להגיע למימוש כל פסק הדין. כל התהליך נעשה במסגרת ההוצאה לפועל שהיא זרוע האכיפה והגבייה שבמשרד המשפטים. תפקידה הוא לממש ולאכוף הליכים אשר נקבעו בגזרי הדין במשפטיים אזרחיים כולל במקרים של חדלות פירעון אשר מטופלים במחלקה ייחודית השייכת לה.

  מומלץ לכל מי שרוצה לגשת להליך כזה לקבל ייעוץ מוקדם מעורך דין מומחה בתחום. מדובר בחוקים מורכבים שאף משתנים מעת לעת ויש צורך להכירם. ראשית, יש להגיש את הבקשה בדרך הנכונה וללא טעויות. יש צורך לצרף מסמכים שונים כמו פירוט נכסים, ויתור על כתב סודיות, הצהרה כי מרכז חייו ועסקיו של המבקש הוא בישראל ועוד. יש שני מסלולים: לאדם שחובותיו הם מעל או עד כ-150,000 ש"ח. המינימום להגשה הוא מעל 50,000 ש"ח, למעט מקרים מיוחדים בהם מאושרים תיקים בסכומים פחותים. ההגשה חייבת בתשלום אגרה למעט פטורים הניתנים במקרים מסוימים.

  משרד עורכי דין

  משרד בעל מוניטין ילווה את הלקוח בתהליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל, ומומלץ לשכור את שירותיו. התהליך כולל הגשת בקשה לחדלות פירעון ובמידה והיא מאושרת על ידי בית המשפט יינתן הצו וההליך ייצא לפועל. ימונה נאמן לבדיקת מצבו הכלכלי של המבקש ואז, יתחילו דיונים רבים שיש צורך לטעון בהם היטב. כל טוען חייב להגיע להליך בידיים נקיות ועו"ד אנה גורוביץ' מקפידה על כך למניעת סחבת ולהצלחת ההליך מבחינתו. 

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום